Oblaci stawiają na wschód…

This is a custom heading element.

14 czerwca 2017

W weekend 9-11 czerwca w WSD w Obrze, już po raz czwarty w tym roku, odbył się turniej piłki nożnej ministrantów z parafii oblackich. Inicjatorem wydarzenia był Sekretariat Powołań naszej prowincji. W sumie w rozgrywce halowej przeprowadzonej w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia) wzięło udział 160 ministrantów. Niektóre grupy przyjechały z opiekunami – ojcami oblatami, niektórzy z opiekunami świeckimi.

Jak się okazało, zwycięzcami turnieju zostali mieszkańcy wschodnich miast Polski. Pierwsze miejsce we wszystkich trzech kategoriach wiekowych zdobyli ministranci z Kodnia wraz ze swoim opiekunem o. Mateuszem Pawłowskim OMI. Drugie miejsce w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum zdobyli ministranci z Siedlec ze swoim opiekunem o. Karolem Bucholcem OMI. W związku z tym, że obie drużyny przyjechały na turniej wspólnym autokarem, w drodze powrotnej świętowali już wszyscy jako mistrzowie! Trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna z Wrocławia, która przyjechała na turniej ze swoim opiekunem ojcem Andrzejem Albiniakiem OMI, natomiast trzecie miejsce w drużynie gimnazjalnej zajęli ministranci z Obry, których opiekunami są klerycy Zbyszek Halemba OMI i Ernest Świderski OMI.

Oprócz rywalizacji sportowej wydarzeniu towarzyszyły także Eucharystie (w strojach liturgicznych), modlitwy z klerykami, nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi świętej, świadectwa kleryków z Madagaskaru, wieczór uwielbienia prowadzony przez kleryków i wiele innych punktów programu. Nie mogło oczywiście zabraknąć w sobotni wieczór kibicowania podczas meczu Polska – Rumunia wyświetlonego na dużym ekranie w seminaryjnej auli.

To z pewnością nie ostatni taki turniej! Zapraszamy ministrantów wraz ze swoimi opiekunami do udziału w kolejnych edycjach.

(kj)