Wezwanie do modlitwy

This is a custom heading element.

17 czerwca 2017

Oblacka misja w Wenezueli podlegająca pod Śródziemnomorską Prowincję Misjonarzy Oblatów MN wzywa do wzmożonej modlitwy. Tamtejszy przełożony, o Alberto Gnemmi OMI zachęca do modlitwy o pokojowe rozwiązanie poważnej sytuacji politycznej i humanitarnej w Wenezueli.

W swoim liście ojciec prowincjał prosi swoich braci oblatów i stowarzyszonych świeckich o wsparcie modlitewne i jednocześnie tłumaczy tamtejszą sytuację. Od dwóch miesięcy w Wenezueli toczy się konfrontacja między ludnością, która zajęła ulice w proteście przeciw poważnemu kryzysowi społeczno-ekonomicznemu, który wyniszcza kraj od lat. Jednocześnie wojsko wymusza całkowitą uległość wobec rządu i prezydenta. Konflikt stał się dramatyczny w ostatnich tygodniach z powodu braku żywności i ok. 50 ofiar śmiertelnych. Sytuacja dotyka oblatów i powierzoną ich opiece duszpasterskiej ludność, którzy mieszkają w trzech rejonach kraju.

.

Kościół w Wenezueli jest mocno zaangażowany w pokojowe mediacje między stronami konfliktu. O wsparcie modlitewne dla tych działań proszą zarówno ojciec prowincjał jak i superior misji, o. Javier Álvarez OMI

(kz)

źródło: omiworld.org