Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu

This is a custom heading element.

7 lipca 2017

Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On zechce na was zesłać, jako zadośćuczynienie za grzechy? – to główne hasło tegorocznego Diecezjalnego Dnia Chorego w Kodniu. W wydarzeniu pomimo niesprzyjającej pogody wzięło udział około 2 tys. wiernych.

Centralnym punktem wydarzenia, które odbyło się 2 lipca w Kodniu, była procesja z Bazyliki św. Anny na pobliską kalwarię. Tam o godz. 12.00 biskup siedlecki Kazimierz Gurda odprawił Mszę św. w intencji chorych i cierpiących. Mszę koncelebrowali m.in.  o. dr hab. Paweł Zając OMI – prowincjał polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej; o. dr Sebastian Wiśniewski OMI – superior domu zakonnego w Kodniu oraz o. Damian Dybała OMI proboszcz i kustosz.

W homilii hierarcha zwrócił uwagę na sens i istotę cierpienia. – W ostatnim czasie mało się o tym mówi. Dzieje się tak zapewne dlatego, że nasze otoczenie mówi tylko o wartości zdrowia, o konieczności bycia zdrowym, o utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej. Jeżeli mówi się o cierpieniu i chorobie, to tylko w sytuacji, która jest niedogodna, niepożądana – podkreślił biskup siedlecki.

Ksiądz biskup nawiązał też do objawień fatimskich, w których Maryja ukazała sens cierpienia. – Z wszystkiego co macie zróbcie ofiarę jako zadośćuczynienie za grzechy. Dla uproszenia i przebłagania za grzeszników, ofiarujcie swoje cierpienia. Tymi słowami zwracała się Maryja do trójki dzieci w Fatimie – dodał.

Diecezjalny Dzień Chorego zgromadził wielu wiernych z różnych zakątków diecezji siedleckiej. Na koniec Eucharystii odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Biskup siedlecki udzielił też błogosławieństwa lurdzkiego. Po tym wszyscy powrócili w uroczystej procesji do Bazyliki św. Anny.

źródło: KSkor/Podlaskie Centrum Radiowe
(el)