„Krzyż pomógł jej przetrwać najtrudniejsze chwile”

This is a custom heading element.

26 lipca 2017

W piątek 21 lipca odbyło się kolejne Świętokrzyskie Nocne Czuwanie.
Czuwanie tradycyjnie rozpoczęło się nabożeństwem drogi krzyżowej z Huty Szklanej, które poprowadził o. Krzysztof Jurewicz OMI – dyrektor Sekretariatu Powołań naszego zgromadzenia. Po przyjściu do bazyliki świętokrzyskiej odbyło się nabożeństwo pokutne przygotowujące pątników do sakramentu pokuty i pojednania. Następnie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez świeckich.

O godzinie 22.30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem o. Krzysztofa Jurewicza OMI. Liturgię uświetnili nowicjusze i postulanci ze wspólnoty oblackiej na Świętym Krzyżu, oraz uczestnicy rekolekcji powołaniowych, którzy na Świętym Krzyżu poznawali życie zakonne od „kuchni” i zastanawiali się nad swoim powołaniem.

O. Krzysztof w homilii nawiązał do historii krzyża wykonanego przez Stanisława Trafalskiego dla żony, która przeszła poważny wypadek. Kobieta twierdzi, że ten krzyż pomógł jej przetrwać najtrudniejsze chwile, a przypadek sprawił, że w Wielki Piątek 2005 r. ten krzyż był tulony przez Jana Pawła II, a później stał się przedmiotem kultu dla wielu wiernych.
Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi zostali pobłogosławieni relikwią Drzewa Krzyża Świętego i mogli uczcić krzyż Jezusa przez ucałowanie.

Kolejne Świętokrzyskie Nocne Czuwanie odbędzie się w trzeci piątek sierpnia, tj. 18 sierpnia. Zapraszamy do udziału.

Źródło: www.swietykrzyz.pl

(kz)