Nowy Początek

This is a custom heading element.

29 lipca 2017

Mimo wcześniejszych zapowiedzi oblacka rowerowa grupa NINIWA Team nie zatrzymuje się! „Zeszłoroczna wyprawa dookoła Morza Czarnego miała być naszą ostatnią, dziesiątą i jubileuszową. Jednak namowom, żeby kontynuować tę inicjatywę nie było końca” – wyjaśnia o. Tomasz Maniura OMI, organizator i kierownik wypraw. Mająca na koncie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów podróży i 52 kraje świata NINIWA odświeżyła jednak swoją formułę i rzeczywiście ma to być nowy początek. Wyprawa będzie krótsza (3 tygodnie), a tradycyjne – pisane relacje zostaną zastąpione codziennymi filmami wideo na oficjalnym kanale YouTube NINIWA Media. Nie znaczy to, że zabraknie książki z podróży. Tym razem jednak pisać ją będą na bieżąco sami uczestnicy. Jej formuła jest póki co tajemnicą, ale wiadomo już, że premiera odbędzie się jesienią przy okazji Festiwalu Together gromadzącego podobnie podróżujące grupy rowerzystów z całej Polski.

Tegoroczny cel wyprawy? Islandia! Tu konieczne są samoloty oraz duże wsparcie przyjaciół i darczyńców. Egzotyka podróży zachęciła rekordową liczbę uczestników. Wstępnie zapisało się ich ok. 100, a po eliminacjach ostatecznie pojedzie 55 osób.  „Największym wyzwaniem będzie dziki klimat Islandii. Kazałem uczestnikom przygotować się na 3 tygodnie zimnych noclegów pod namiotami” – mówi o. Maniura. To zrozumiałe, bo trudno o dach nad głową dla takiej gromady, a tym bardziej na islandzkich pustkowiach. A cel duchowy? Tytułowa Operacja Rozpoznanie nawiązuje do intencji wyprawy – o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Logo akcji to odcisk palca – symbol tożsamości człowieka i drogi, jaką pokonuje w życiu, żeby odkryć siebie.

Start wyprawy już w środę, 9 sierpnia z Kokotka, z nowego Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z uczestnikami od 14:30, następnie na inauguracyjną Mszę świętą o godz. 16:00 w parafialnym kościele. Po niej tradycyjny poczęstunek dla rowerzystów i gości i w drogę. Tym razem jednak na czterech kółkach w kierunku lotniska. Powrót grupy po okrążeniu wyspy planowany jest na 2 września. Rowerzyści wrócą prosto na lokalną imprezę kolarską Tour de Kokotek. Postępy grupy śledzić można od 9 sierpnia na www.niniwateam.pl.

(kz)