Rekolekcje oazowe w Obrze

This is a custom heading element.

4 sierpnia 2017

W naszym obrzańskim domu parafialnym, czyli tzw. “Walentynce“ odbywają się rekolekcje Ruchu Światło-Życie z Archidiecezji Poznańskiej. Blisko 40 dzieci chciało przeżyć z nami swój dzień wspólnoty, dlatego w piątkowe (28.07) popołudnie odwiedziły nasz klasztor.

Wszystko rozpoczęło się od spotkania z o. Robertem Koniczkiem OMI, który opowiedział o swojej pracy misyjnej na Madagaskarze. Następnie po Eucharystii w kaplicy seminaryjnej i podwieczorku w refektarzu cała grupa zgromadziła się w auli. Na początku przedstawiła się Oaza, następnie klerycy, opowiadając krótko o seminaryjnej wspólnocie.

Można powiedzieć, że podsumowaniem naszych świadectw był cytat Sida z bajki „Epoka lodowcowa”: „Jak na mój gust jesteśmy najbardziej pogiętym stadem na ziemi” i hasło grupy, czyli „Man in black” (tzn. faceci w czerni). Po wszystkim był jeszcze czas zwiedzania zabytkowej części klasztoru i w końcu przyszło nam się pożegnać. Bardzo dziękujemy dzieciom wraz z księdzem Karolem oraz klerykami i animatorami za odwiedziny i zapraszamy ponownie, bo w Obrze jest dobrze.

źródło: https://www.facebook.com/seminariumomi/?fref=ts

(kz)