Wielki odpust z oblatami z Poznania

This is a custom heading element.

28 sierpnia 2017

Trwa Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Od 26 sierpnia do 4 września przewodniczą mu misjonarze oblaci MN z Poznania.

Prezentujemy program odpustu. Zapraszamy też na stronę sanktuarium: www.gorkaduchowna.pl.

SOBOTA (26.08) – godz.17.00 ROZPOCZĘCIE ODPUSTU – Nieszpory, godz. 19.00 Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00

NIEDZIELA (27.08) – DZIEŃ LUDZI PRACY – modlitwa o błogosławieństwo dla świata pracy.

PONIEDZIAŁEK (28.08) – DZIEŃ SIÓSTR ZAKONNYCH I ŚWIECKICH INSTYTUTÓW ŻYCIA KONSEKROWANEGO – w intencji sióstr zakonnych oraz powołań do żeńskich zgromadzeń i świeckich instytutów życia konsekrowanego.

WTOREK (29.08) – DZIEŃ CHORYCH – w intencji chorych, cierpiących, służby zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi.

ŚRODA (30.08) – PAPIEŻ I OJCZYZNA – w intencji Ojca Świętego i ojczyzny; o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z udziałem Druhów Strażaków z okolicznych gmin. Po mszy musical o życiu bł. siostry Julii Rodzińskiej zaliczonej do grona 108 Męczenników II Wojny Światowej.

CZWARTEK (31.08) – DZIEŃ KAPŁAŃSKI – w intencji kapłanów, kleryków, braci zakonnych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 11.00 uroczystej sumie przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki.

PIĄTEK (01.09) – DZIEŃ DZIECI – w intencji wszystkich dzieci i ich rodziców; o poszanowanie życia nienarodzonych, w intencji matek w stanie błogosławionym oraz w intencji tych małżeństw, które nie mogą doczekać się potomstwa. Po sumie odpustowej ok. 12.30 festyn dla dzieci i rodziców, a ok. 13.30 spektakl dla dzieci w wykonaniu artystów Teatru „Droga” z Poznania pt. „Tajemniczy kwiat” w połączeniu z zabawą plastyczną pt. „Przypominajka”.

SOBOTA (02.09) – DZIEŃ MARYJNY – w intencji wszystkich grup maryjnych i różnych grup modlitewnych; o godz. 18.00 Msza św. z udziałem oficerów i żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego, oraz oficerów i funkcjonariuszy leszczyńskich jednostek policji, po Mszy procesja ze świecami, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Pielgrzymów Grupy 17 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy zakończona Pasterką Maryjną o godz. 22.00.

NIEDZIELA (03.09) – KORONACYJNE ZAPROSZENIE – o godz. 11.00 odpustową sumę z przesłaniem zaproszenia na uroczystość koronacji odprawi ks. kanonik Andrzej Szczepaniak kustosz Sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku. W czasie sumy Matce Boskiej Pocieszenia zawierzymy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców inaugurujących nowy rok szkolny, a szczególnie uczniów klas pierwszych, którym poświęcone zostaną tornistry.

PONIEDZIAŁEK (04.09) – DZIEŃ PAMIĘCI O ZMARŁYCH – w intencji zmarłych czcicieli Matki Bożej Góreckiej, pielgrzymów, ofiarodawców i dobroczyńców sanktuarium. Msze św. o godz. 8.00 (z procesją żałobną) i 10.30.