Poezja śpiewana na Świętym Krzyżu

This is a custom heading element.

1 września 2017

W minioną niedzielę, 27 sierpnia br. wspólnota ze Świętego Krzyża przeżywała dzień szczególnych podziękowań Bogu za wszystkich dobrodziejów świętokrzyskiego Sanktuarium. Tego dnia, o godz. 11.30 w Bazylice na Świętym Krzyżu, została odprawiona dziękczynna Eucharystia w intencji wszystkich Przyjaciół Świętego Krzyża, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Zygfryd Wiecha OMI.
Po zakończonej Eucharystii, również w Bazylice, rozpoczął się bardzo nietypowy, akustyczny koncert poezji śpiewanej, w wykonaniu muzyków krakowskich scen: Krzysztofa Buratyńskiego i Pawła Bulendy przy akustycznej realizacji dźwięku ojca Michała Tomczaka OMI, z naszego świętokrzyskiego Sanktuarium.
W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć twórczość własną artystów, ich własne kompozycje i aranżacje muzyczne, napisane do słów: Krzysztofa Cezarego Buszmana, Marka Grechuty, Joseph’a von Eichendorff’a, Michała Zabłockiego, Marcina Urbana:

„Ojczyzna” – sł./muz. M. Grechuta
„Oczy” – sł. M. Urban / muz. K. Buratyński
„Przewodnik po chmurach” – sł. K. C. Buszman / muz. K. Buratyński
„Pożegnanie” – sł. J. Eichendorff / muz. P. Bulenda
„Między ciszą a ciszą” – sł. M. Zabłocki / muz. G. Turnau
„Modlitwa domodlona” – sł. K. C. Buszman / muz. K. Buratyński
„Dorożka” – sł. A. Appel / muz. K. Buratyński

Wydarzeniom tego dnia towarzyszyła wspaniała atmosfera rodzinnego, niedzielnego, świętowania, która swoje finałowe miejsce znalazła na wirydarzu klasztornym podczas uroczystego obiadu w dźwiękach muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu duetu świętokrzyskich muzyków.

Źródło: www.swietykrzyz.pl

(kz)