Powrót NINIWA Team i Tour de Kokotek

This is a custom heading element.

4 września 2017

W sobotę 2 września powrócili do Kokotka uczestnicy wyprawy NINIWA Team po Islandii. Tym samym zakończyła się 11. ekspedycja tej oblackiej grupy młodzieżowej. Pętla dookoła wyspy trwała 25 dni. W tym czasie rowerzyści pokonali 2160 km i modlili się w intencji nowych powołań zakonnych i misyjnych. Tradycją wypraw jest odprawiana codziennie Eucharystia. W grupie jechało dwóch Hiszpanów, którzy po powrocie udadzą się do prenowicjatu w Prowincji Śródziemnomorskiej. Kierownikiem i organizatorem wypraw jest o. Tomasz Maniura OMI.

W czasie, gdy rowerzyści organizowali się po nocnym locie z Rejkaviku do Pyrzkowic, w Kokotku trwał 10. wyścig Tour de Kokotek, w ramach II Wielkiego Pikniku Rowerowego. Pogoda niezbyt dopisała. Może dzięki deszczowi i niskiej temperaturze uczestnicy wyścigu mogli poczuć nieco islandzki klimat? Niedługo po dekoracjach zwycięzców, o godz. 16:00 przy radości i aplauzie setek zgromadzonych osób na zielony trawnik oblackiego ośrodka wjechali rowerzyści NINIWA Team. Pierwsi przywitali ich patroni honorowi wyprawy o. Sławomir Dworek OMI, reprezentujący Prowincję Misjonarzy Oblatów MN oraz burmistrz Lublińca p. Edward Maniura. Następnie rowerzyści przedstawili się sami, a to za sprawą jednego z dwóch hiszpańskich uczestników wyprawy – Gonzalo. Młody Hiszpan wykazał się świetną znajomością j. polskiego oraz pamięcią wyliczając po polsku wszystkich 55 uczestników wyprawy! Tuż po tym rowerzyści wpadli nareszcie w objęcia swoich bliskich. O godz. 17:00 odprawiona została uroczysta Msza święta powitalna w parafialnym kościele, a po niej dalsza część krzyżowego ognia pytań do podróżników. Całość imprezy zwieńczył zespół, który porwał do zabawy obecnych na miejscu uczestników wydarzenia.

Cieszymy się ze szczęśliwego powrotu. Przejechać bezpiecznie taką wyprawę w 55-osobowej grupie to duże wyzwanie – opowiadał po powrocie o. Tomasz. Dużo wydarzyło się w tym czasie, też w sercach uczestników. Wróciliśmy też bardzo zżyci, mimo licznej grupy. Organizatorzy już teraz zachęcają do przybycia do Lublińca 18.11 na premierę książki z tegorocznej wyprawy, którą już przygotowują. Opierać się ona będzie na codziennie spisywanych relacjach samych uczestników, dlatego z pewnością znajdą się tu nowe wątki, których nie sposób zawrzeć w wideorelacjach będących głównym przekazem tegorocznej wyprawy w internecie. Już teraz NINIWA zdradza, że książka ma być w założeniu bardziej multimedialna. Co to dokładnie oznacza? Więcej informacji wyczekiwać będzie można śledząc stronę grupy www.niniwateam.pl.

(kz)