Śluby wieczyste złożone

This is a custom heading element.

9 września 2017

Wrześniowe święto Narodzenia NMP od lat obchodzone jest w obrzańskim scholastykacie bardzo uroczyście; tego dnia młodzi oblaci oddają się na służbę Bogu i Kościołowi poprzez wieczyste śluby zakonne. Przygotowani do tego wydarzenia przez kilkuletnią już formację oraz bezpośrednio przez rekolekcje głoszone w tym roku przez redemptorystę o. Ryszarda Bożka, wieczystą oblację na ręce ojca prowincjała Pawła Zająca OMI złożyli alumni: Piotr Lichaczewski, Vadym Dorosh, Daniel Ziółkowski, Marcin Dyrda i Cezary Klocek.

W homilii poprzedzającej moment złożenia ślubów prowincjał przypomniał i wyjaśnił kandydatom słowa i pragnienie byłego Superiora Generalnego, o. Léo Deschâtelets OMI, aby byli bardziej kapłanami, bardziej zakonnikami, bardziej misjonarzami i bardziej oblatami. Prowincjał wytłumaczył również nowym profesom wieczystym znaczenie formuły z obrzędu ślubów o włączeniu ich „w dobra duchowe Zgromadzenia”.

W uroczystej Eucharystii, podczas której młodzi oblaci złożyli śluby wieczyste, uczestniczyli liczni goście: rodzice, rodziny i przyjaciele neoprofesów, kapłani diecezjalni i oblaci, siostry zakonne, cała wspólnota seminaryjna oraz parafianie obrzańscy.

Radość z ich konsekracji wieczystej była też udziałem jubilatów, którzy 8 września tego roku świętowali w Obrze 65-lecie profesji zakonnej – o. Stanisław Czyż OMI oraz 50 lat życia zakonnego – oo. Franciszek Żok OMI i Paweł Latusek OMI. Wszystkim neoprofesom i jubilatom życzymy ad multos annos!

(sł)