Apostolat Złotej Róży w Kodniu

This is a custom heading element.

27 września 2017

9 kapłanów i około 450 osób świeckich wzięło udział w dniu skupienia dla Apostolatu Złotej Róży, który odbył się w Kodniu.

Stowarzyszenie zatwierdzone 25 marca 2017 roku przez bp Kazimierza Gurdę otacza modlitewną opieką kapłanów i troszczy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez ks. Grzegorza Koca – asystenta kościelnego apostolatu.

Z historią sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej zapoznał zebranych o. Damian Dybała OMI – proboszcz parafii. Modlitwę różańcową poprowadził ks. Dariusz Ostałowski – wikariusz parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

O godzinie 12, uroczystej Mszy św. z racji 10-lecia powstania pierwszej nieformalnej wspólnoty, która podjęła modlitwę i post za kapłanów, przewodniczył ks. Grzegorz Koc, a homilię wygłosił ks. Marian Matusik, przypominając o wielkiej potrzebie osłony modlitewnej kapłanów, by dobrze wypełniali powierzone im zadania.

Po koronce w kościele Ducha Świętego kilka osób podzieliło się świadectwem jak zostały natchnione do założenia wspólnoty Złotej Róży, która liczy 21 osób.

Następnie odprawiliśmy drogę krzyżową. W rozważaniach towarzyszyły nam myśli św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jana od Krzyża o wadze ukrytych czynów miłości. Po posiłku i wyborze rady wysłuchaliśmy konferencji pt. „Głosić Chrystusa wraz z Maryją, którą wygłosił ks. Grzegorz Koc. Zwrócił uwagę na człowieczeństwo, z którego wypływa pokój i dobroć. To one są pomocą w głoszeniu Chrystusa. Więź z Chrystusem i ciągłe poznawanie Go umożliwia skuteczne apostolstwo. We wszystkie wydarzenia i problemy mamy zapraszać Maryję, która kruszy twarde serca, torując drogę Chrystusowi. Jej mamy powierzać wszystkie trudne sprawy, gdyż Chrystus dając ją za Matkę na krzyżu, wskazał że jest Ona na czasy trudne. Dzień skupienia zakończyliśmy częścią różańca i apelem – relacjonują uczestnicy.

(ms)