Zjazd NINIWY w Bodzanowie

This is a custom heading element.

9 października 2017

Już za miesiąc, młodzi z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży wezmą udział w już XXVII Zjeździe NINIWY. Tematem spotkania będzie „Wojna Światów”.

Czy mamy tego świadomość czy nie, czy to widzimy czy nie, walka o nas cały czas się toczy. Terroryzm, imigranci, gender, aborcja, eutanazja, światowy kryzys, komunizm, totalitaryzm, liberalizm, Bóg. Jezus już stoczył za nas taką walkę i wygrał, na Golgocie. W przeszłości o wielu wybitnych ludzi toczyła się walka, byli więzieni przez komunistyczne władze, ale wytrwali, wygrali. I dzisiaj są tacy, którzy wybierają życie zakonne w zamknięciu, duchową walkę, niektórzy twierdzą, że to ich modlitwa trzyma świat w ryzach. Weź udział w walce, poznaj historie, które nie powinny zostać zapomniane i usłysz świadectwo człowieka, który walczy na pierwszej linii frontu. Przyjedź na Zjazd NINIWY. – głosi reklama na stronach oblackiego duszpasterstwa.

W programie spotkania konferencje, wspólna modlitwa, wyjazd do sanktuarium w Czechach, a także wyjazd do Lasu Prudnickiego – miejsca internowania Kardynała Wyszyńskiego, i spotkanie z Benedyktynem z klasztoru w Biskupowie. 11 listopada młodzi wezmą udział we Mszy świętej z motywem niepodległościowym.

Jak co roku na listopadowym Zjeździe, tematem przewodnim jest szeroko pojęta wolność. Młodzi będą mieli również okazję podjęcia Postu Niniwity, rocznego wyrzeczenia od alkoholu, papierosów i innych używek. Zjazd potrwa w terminie od 9 do 12 listopada.