Relikwie Krzyża Świętego we Wrocławiu

This is a custom heading element.

13 października 2017

Relikwie Drzewa Krzyża Świętego peregrynują po kolejnych domach i parafiach gdzie mieszkają i posługują Misjonarze Oblaci. W czwartek 5 października do Wrocławia przywiózł je o. Dariusz Malajka OMI. Relikwie umieszczono w domowej kaplicy. O godz. 20.15 rozpoczął się oblacki dzień skupienia pod przewodnictwem o. Dariusza. Z kolei w piątek do wspólnoty dołączył wikariusz prowincjalny o. Sławomir Dworek OMI.

W sobotę, modlić się i pokłonić przed relikwiami mogli skazańcy w jednym z Zakładów karnych Wrocławia, którymi duchowo opiekuje się o. Robert Żukowski OMI. Wieczorem tego samego dnia w kościele grupa organizująca Spotkania z Kulturą Ojczystą poprowadziła program słowno-muzyczny.
Niedzielne słowo Boże o Krzyżu Świętym głosił o. Dariusz. Po każdej Eucharystii była możliwość ucałowania relikwii. Uroczystej Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczył wikariusz prowincjalny, liturgię swoim śpiewem uświetnił chór „Cantilena”. O godz. 17.00 odbyło się z kolei nabożeństwo różańcowe z adoracją Relikwii.

Wrocław po raz pierwszy miał okazję gościć u siebie Relikwie Krzyża Świętego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

(kz/ml)