Dzień Życia Konsekrowanego w Katedrze w Elblągu

This is a custom heading element.

5 lutego 2018

Jak każdego roku spotkanie z udziałem Biskupa Diecezjalnego odbyło się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Wspólnota w Iławie, ze względu na czas ferii zimowych w województwie warmińsko-mazurskim, była reprezentowana w tym roku jedynie przez o. superiora Roberta Wawrzynieckiego. W czasie tej uroczystości osoby konsekrowane diecezji elbląskiej odnowiły swoje śluby i zobowiązania: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz inne, charakterystyczne dla poszczególnych zgromadzeń zakonnych.

Zwracając się do osób życia konsekrowanego, osadzonego w powszechnym powołaniu do świętości, ks. bp Jacek Jezierski, stwierdził: „Pan Bóg ma do nas bardziej pierwszeństwo niż nasi rodzice czy nawet my sami. Należymy do Niego, jesteśmy Bożą własnością. (…) W życiu konsekrowanym kryje się wezwanie do doskonałości w życiu chrześcijańskim, która polega na dojrzałej wierze i dojrzałej miłości”.

Po zakończonej Eucharystii, wszyscy uczestnicy na zaproszenie ks. biskupa udali się do Kurii Biskupiej, gdzie miała miejsce agapa i czas wspólnego świętowania przy stole. Byłą to też okazja do przypomnienia, że następne takie spotkanie odbędzie się w naszym kościele w Iławie 17.02.2018 roku, kiedy obchodzić będziemy z udziałem ks. bpa Jacka Jezierskiego 70. lecie pobytu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Iławie, a z racji peregrynacji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego także spotkanie osób konsekrowanych u stóp Chrystusowego Krzyża.

(rw)

źródło zdjęć: http://elblag.gosc.pl/gal/pokaz/4487130.Dzien-Zycia-Konsekrowanego-Elblag/