Nowenna o powołania oblackie

This is a custom heading element.

22 maja 2018

21 maja rozpoczęliśmy nowennę, czas modlitw o powołania do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Każdego dnia prezentowane będą modlitwy, refleksje i teksty przygotowane z okazji roku powołań oblackich (w zgromadzeniu), które mogą pomóc, by otoczyć modlitwą wszystkich rozeznających swoje powołanie.

Dzisiaj opublikujemy dzień wczorajszy, którego nie zamieściliśmy wczoraj ze względu na publikację innych treści związanych ze wspomnieniem św. Eugeniusza de Mazenoda, oraz dzień dzisiejszy.

Pierwszy dzień
POWOŁANIE: – WEZWANIE

Czytanie 1: Z Ewangelii według św. Jana 1, 35-46

Nazajutrz Jan znowu stał w tym miejscu wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.
Nazajutrz [Jezus] postanowił udać się do Galilei. I spotkał Filipa. Jezus powiedział do niego: «Pójdź za Mną!». Filip zaś pochodził z Betsaidy, z miasta Andrzeja i Piotra. Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy – Jezusa, syna Józefa z Nazaretu». Rzekł do niego Natanael: «Czyż może być co dobrego z Nazaretu?» Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz!»

Czytanie 2:
Z Konstytucji i Reguł: Całe Zgromadzenie jest misyjne. Jego naczelną służbą w Kościele jest ukazywanie Chrystusa i Jego Królestwa najbardziej opuszczonym. Niesie ono Dobrą Nowinę ludom, które jeszcze jej nie przyjęły i pomaga im odkryć w świetle Ewangelii ich własne wartości. Tam, gdzie Kościół już istnieje, oblaci kierują się do grup, z którymi on ma najmniej kontaktu.
Wszędzie bowiem nasze posłannictwo polega na tym, aby najpierw iść do tych, których sytuacja głośno woła o nadzieję i zbawienie, jakie w pełni może przynieść tylko Jezus Chrystus. Są to różnego rodzaju ubodzy — im dajemy pierwszeństwo.

Modlitwa
Ojcze Święty, przychodzimy do Ciebie, by zgodnie ze słowami Jezusa prosić byś wysłał robotników na swoje żniwo. Powołaj wielkodusznych, młodych mężczyzn, pełnych pasji dla Jezusa by, chcieli uczynić z całego swojego życia ofiarę dla Ciebie, być blisko najuboższych, opuszczonych i głosić im Ewangelię. Niech płoną tym samym ogniem, który rozpaliłeś w świętym Eugeniuszu; niech staną się częścią jego rodziny i ze wszystkimi Oblatami, kontynuują dzieło Odkupienia.
Maryjo Niepokalana, która pierwsza dałaś Chrystusa światu, wstawiaj się za nami. Amen.
Ojcze Nasz…
Zdrowaś Maryjo…

Święty Eugeniuszu de Mazenod … Módl się za nami
Błogosławiony Józefie Gerard … Módl się za nami
Błogosławiony Józefie Cebulo … Módl się za nami
Błogosławiony Franciszku Estebanie z Towarzyszami … Módlcie się za nami
Błogosławieni oblaccy męczennicy z Laosu … Módlcie się za nami
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus … i Maryja Niepokalana