Nowenna o powołania oblackie – dzień 3

This is a custom heading element.

23 maja 2018

Dzień trzeci

POWOŁANIE – WYZWANIE

Czytanie 1:

Rz 10,13-15

Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!”

Czytanie 2:

Evangelii Nuntiandi.

Jak Chrystus w czasie swego przepowiadania, jak dwunastu Apostołów w porannej Pięćdziesiątnicy, tak również Kościół widzi przed sobą olbrzymie rzesze ludzi, którzy pragną Ewangelii i mają prawo o nią się upominać, ponieważ Bóg „pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy”. Świadomy swego obowiązku głoszenia zbawienia wszystkim, jako że orędzie ewangeliczne zostało przeznaczone nie dla małej garstki wtajemniczonych, uprzywilejowanych, albo wybranych, ale dla wszystkich, Kościół podziela tę samą troskę, jaką wyrażał Chrystus wobec rzesz, błądzących i opuszczonych, jak „owce bez pasterza” i często powtarza Jego słowa: „Żal mi tego tłumu”. Rozumie także, że aby jego ewangelizowanie stało się skuteczne, musi kierować swe przepowiadanie wśród rzesz, do wspólnot wiernych, których działalność może i powinna dotrzeć do innych pozostałych.

Modlitwa
Ojcze Święty, przychodzimy do Ciebie, by zgodnie ze słowami Jezusa prosić byś wysłał robotników na swoje żniwo. Powołaj wielkodusznych, młodych mężczyzn, pełnych pasji dla Jezusa by, chcieli uczynić z całego swojego życia ofiarę dla Ciebie, być blisko najuboższych, opuszczonych i głosić im Ewangelię. Niech płoną tym samym ogniem, który rozpaliłeś w świętym Eugeniuszu; niech staną się częścią jego rodziny i ze wszystkimi Oblatami, kontynuują dzieło Odkupienia.
Maryjo Niepokalana, która pierwsza dałaś Chrystusa światu, wstawiaj się za nami. Amen.

Ojcze Nasz…

Zdrowaś Maryjo…

Święty Eugeniuszu de Mazenod – Módl się za nami

Błogosławiony Józefie Gerard – Módl się za nami

Błogosławiony Józefie Cebulo – Módl się za nami

Błogosławiony Franciszku Esteban wraz z towarzyszami – Módl się za nami

Błogosławieni oblaci męczennicy z Laosu – Módl się za nami

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Niepokalana