Nowenna o powołania oblackie – dzień 5

This is a custom heading element.

25 maja 2018

POWOŁANIE – DAR

Czytanie 1:
Mt 13,44-46
Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

Czytanie 2:
z pism św. Eugeniusza de Mazenoda:
Każde Zgromadzenie w Kościele ma własnego ducha; inspiruje go Duch Boży, aby odpowiedzieć na potrzeby Kościoła, aby pracować dla zbawienia dusz. Przez nasze szczególne powołanie jesteśmy zaangażowani w odkupienie ludzkości … Obyśmy, przez ofiarę całego naszego istnienia, współpracowali, aby nie uczynić Jego odkupienia bezowocnym dla nas samych i dla tych, których powołano do ewangelizacji.

Modlitwa
Ojcze Święty, przychodzimy do Ciebie, by zgodnie ze słowami Jezusa prosić byś wysłał robotników na swoje żniwo. Powołaj wielkodusznych, młodych mężczyzn, pełnych pasji dla Jezusa by, chcieli uczynić z całego swojego życia ofiarę dla Ciebie, być blisko najuboższych, opuszczonych i głosić im Ewangelię. Niech płoną tym samym ogniem, który rozpaliłeś w świętym Eugeniuszu; niech staną się częścią jego rodziny i ze wszystkimi Oblatami, kontynuują dzieło Odkupienia.
Maryjo Niepokalana, która pierwsza dałaś Chrystusa światu, wstawiaj się za nami. Amen.

Ojcze Nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Święty Eugeniuszu de Mazenod – Módl się za nami
Błogosławiony Józefie Gerard – Módl się za nami
Błogosławiony Józefie Cebulo – Módl się za nami
Błogosławiony Franciszku Esteban wraz z towarzyszami – Módl się za nami
Błogosławieni oblaci męczennicy z Laosu – Módl się za nami
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Niepokalana