Uroczysta Eucharystia z udziałem kardynała Nycza w Warszawie

This is a custom heading element.

3 września 2018

3 września b.r. o godz. 12. 00 kardynał Kazimierz Nycz odprawił Mszę świętą w klasztorze oblatów w Warszawie na ul. Langiewicza z okazji 40-lecia powstania klasztoru w Warszawie.

Dokładnie 40 lat temu sprowadzili się pod ten adres ojcowie Kazimierz Tyc OMI, Wacław Skibniewski OMI oraz br. Stanisław Pień OMI. Eucharystia dziękczynna odbyła się w nowo urządzonej i dzień wcześniej poświęconej przez ojca prowincjała Pawła Zająca OMI kaplicy. Poza domownikami we Mszy św. uczestniczył prowincjał, a także o. Jan Gierłowski, kursowiec z lat studiów seminaryjnych kardynała, oraz proboszcz miejscowej parafii Najświętszego Zbawiciela.

W homilii kardynał Nycz podkreślił, że to jubileuszowe spotkanie jest okazją do dziękczynienia biskupa za to wszystko, co wspólnota ­‑ jako ojcowie, jako bracia, czy jako oblaci ‑ robi dla Kościoła warszawskiego. Oblaci warszawscy nie są obok tego Kościoła, ale w jego środku.

Po Eucharystii nastąpił obiad i miłe, dość długie spotkanie przy stole. Uroczystości odbyły się w trakcie peregrynacji świętokrzyskich relikwii krzyża św. w klasztorze warszawskim. Po jubileuszu relikwie będą wędrować po wybranych parafiach warszawskich w ramach nowenny przed Podwyższeniem Krzyża św., a na końcu zatrzymają się na trzy dni w Świątyni Opatrzności Bożej.

(ln)