Opole: O Bożym narodzeniu w Radio Doxa

This is a custom heading element.

26 grudnia 2019

Gościem audycji „Szczerze o Kościele” był o. Paweł Gomulak OMI z opolskiego klasztoru. Tematem spotkania była rzeczywistość świąt Bożego narodzenia.

Boże Narodzenie to nie cukierkowata scena pełna lukru, ale to preludium do tego, co ma nastąpić potem. Pokazuje, jak Bóg jest wierny swoim obietnicom i to do końca – do zmartwychwstania – mówił na antenie ojciec Paweł.

W blisko dwugodzinnej audycji poruszono tematykę najbardziej prawdopodobnej daty narodzenia Jezusa Chrystusa, mówiono o tym, ile lat miał św. Józef, o którym niesłusznie śpiewamy w kolędach i pastorałkach, jako o starcu. Co możemy powiedzieć o Betlejem z czasu narodzenia Zbawiciela, jak to było z Królami czy Mędrcami i czy Matka Boża odczuwała bóle rodzenia, a Jezus płakał po porodzie?

zdj. Radio Doxa

o. Paweł Gomulak OMI – misjonarz oblat, rekolekcjonista, Misjonarz Miłosierdzia ustanowiony przez papieża Franciszka. Studiował nauki biblijne na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu. Odpowiedzialny za media w polskiej prowincji Zgromadzenia. Jest członkiem klasztoru oblackiego w Opolu.