26 maja 2020
This is a custom heading element.
CODZIENNE NAWRÓCENIE KU PEŁNI ŻYCIA
A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa (J 17,3).
Od wielu dni rozważamy mowę pożegnalną Jezusa, skierowaną do uczniów podczas Ostatniej Wieczerzy. W dzisiejszej Ewangelii Jezus modli się za każdego z nas i podsumowuje cel wcielenia: poznać Boga, aby poznać pełnię życia, które nigdy nie zostanie nam odebrane. Od chwili naszego chrztu w naszym doczesnym życiu nosimy w sobie zalążek życia wiecznego, które aktualizuje się dzięki naszej relacji z Jezusem i swoje spełnienie znajdzie w wieczności.
W Piśmie Świętym słowo „poznać” nie oznacza poznania intelektualnego, ale zażyłą relację. Nie chodzi o automatyczny proces, ale o ustawiczną formację, której celem jest zjednoczenie- komunia. Duch Eugeniusza de Mazenoda, wyrażony w poniższej Konstytucji, odnosi się do wszystkich:
Formacja zmierza do integralnego rozwoju osoby. Trwa przez całe życie i prowadzi każdego do tego, by zaakceptował siebie takim, jakim jest oraz by stawał się tym, kim być powinien z powołania. Zakłada ustawiczne nawracanie się ku Ewangelii oraz utrzymuje nas w stałej gotowości do uczenia się i przystosowywania naszych postaw do nowych wymogów (K 47).
Pandemia postawiła nas przed wyzwaniem, abyśmy w tym roku skupili się na naszym rozumieniu i wyrażeniu relacji z Bogiem i życiu wiecznym, którego już jesteśmy uczestnikami. To jednak zakłada codziennie ponawiane podjęcie nawrócenia. W tym procesie potrzebujemy wsparcia wspólnoty. Dzięki temu istnieje Kościół, a jednym z jego przejawów jest mazenodowska rodzina.
Z listów św. Eugeniusza
25 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
25 listopada 2024
Madagaskar: Prowincjał w Tamatave
24 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
24 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
23 listopada 2024
Oblaci: z pasji do muzyki
22 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
22 listopada 2024