
Odpowiedź o. Stanisława Jaromiego OFMConv na oświadczenie misjonarzy oblatów
Wywiad jakiego udzieliłem KAI z okazji święta św. Franciszka z Asyżu dotyczył całej sytuacji ekologii oraz orędzia Laudato si’ w […]
Wywiad jakiego udzieliłem KAI z okazji święta św. Franciszka z Asyżu dotyczył całej sytuacji ekologii oraz orędzia Laudato si’ w Kościele. I ten kontekst jest ważny. W temacie klasztoru na Świętym Krzyżu rozmawiałem dziś z jego przełożonym o. Marianem Puchałą o ich staraniach dla przywrócenia integralności klasztoru i rozumiem przedstawione mi racje. Usłyszałem też o ich otwartości na sprawy ochrony przyrody czy przesłanie encykliki Laudato si’ i chętnie będę to wspierał. Wspólnie będziemy się modlić o dobre rozwiązanie problemu w imię dobra wspólnego.
pozdrawiam serdecznie Laudato si’!
o. Stanisław Jaromi,
Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu – REFA
Szkoła liderów ekologii integralnej
Reakcja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej spowodowana była insynuacją, w myśl której kustosze Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego chcieliby przejąć teren przyrody objęty ścisłą ochroną. Tymczasem celem działań oblatów jest przywrócenie integralności klasztoru pobenedyktyńskiego. Ponowne zintegrowanie klasztoru pozwoli na normalne funkcjonowanie najstarszego polskiego sanktuarium narodowego bez uszczerbku dla statutowej i przyrodniczej działalności Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Zobacz: [Stanowisko wobec nieprawdziwych informacji o Świętym Krzyżu]
(pg/zdj. YouTube)
Antoni Lesz OMI: „Spotkałem ojca Cebulę” [WIDEO]
10 grudnia 2023
Komentarz do Ewangelii dnia
9 grudnia 2023
Groniki: Dzień skupienia z bł. o. Józefem Cebulą OMI
9 grudnia 2023
„Być świętym, to najpierw być człowiekiem” [PROMO]
9 grudnia 2023
Obra: Święto patronalne w seminarium
9 grudnia 2023