Przeszedł długą drogę – do bierzmowania przygotowała go Wspólnota Dobrego Pasterza

This is a custom heading element.

19 listopada 2021

18 listopada w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się uroczystość bierzmowania. Wśród kandydatów do sakramentu stanął Adam, który przebył długą wewnętrzną drogę, aby się tutaj znaleźć. Wielką pomocą okazała się dla niego Wspólnota Dobrego Pasterza w Katowicach, do której trafił z problemami jakiś czas temu. Najpierw korzystał z pomocy Punktu Misyjnego przy ul. Opolskiej, ale z biegiem czasu zaczął również czynnie angażować się w posłannictwo wspólnoty. Pomagał w przygotowywaniu zupy dla ubogich i bezdomnych, przychodził do klubu Wysoki Zamek. W pewnym momencie podjął decyzję o podjęciu walki z nałogiem i przejścia terapii.

Przy samym wyjeździe do ośrodka dosłownie była walka, aby tam dotarł, bo było mu ciężko, bał się, lecz jak już dotarł, wszystko się zmieniło – wspominają członkowie wspólnoty.

Po odbyciu terapii trafił do programu mieszkania treningowego, stale utrzymując kontakt ze wspólnotą. W trakcie rozmów okazało się, że nie przyjął sakramentu bierzmowania, a bardzo by chciał to uczynić. Prowadzeniem duchowym zajął się o. Andrzej Kordek OMI, duszpasterz Wspólnoty Dobrego Pasterza. Adam miał również wsparcie w samej wspólnocie, nie tylko jako zaplecze modlitewne, ale także miejsce dyskusji o wierze. Świadkiem sakramentu został również członek Wspólnoty Dobrego Pasterza – Marek.

Widzimy jaką Adaś przeszedł drogę do tego, aby stać się tym, kim jest dzisiaj. Jest to niesamowita przemiana – przyznają członkowie wspólnoty.

(pg/zdj. WDP)