Odkryj Kodeń – przyjedź i poznaj piękne miejsce!
Znajduje się tutaj trzeci w historii Polski koronowany koronami papieskimi wizerunek Maryi.
Lato sprzyja podróżom i odpoczynkowi. Zachęcamy wszystkich do odkrycia przepięknego, atrakcyjnego miejsca na wschodzie Polski. W Kodniu znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, nazywane potocznie „Częstochową Podlasia”. To miejsce podróży i pielgrzymek wielu osób, bogate w historie i tradycje.
Kodeń to mała przygraniczna miejscowość w województwie lubelskim, położona nad rzeką Bug. W jej sercu znajduje się w Sanktuarium Maryjne, którym opiekują się Misjonarze Oblaci. Matka Boża Kodeńska – ku czci której powstało Sanktuarium, nie bez powodu nazywana jest przez pobliskich mieszkańców Królową Podlasia – Matką Jedności. W tym miejscu uzdrowienia doznało wiele osób, istnieją świadectwa mówiące o tym jak zmieniło się życie ludzi którzy zawierzyli Maryi właśnie w tym miejscu. Każdy, kto pragnie pogłębić swą wiarę lub zawierzyć swoje troski Maryi – znajdzie tutaj ukojenie. Kustosze Sanktuarium bardzo chętnie oprowadzą po obiekcie i opowiedzą niesamowitą historię obrazu, która doczekała się swojej ekranizacji pod nazwą „Błogosławiona Wina”. Jednak na tym nie koniec…
Wypoczynek i rekreacja
Malowniczo położone miejsce ma wiele dodatkowych walorów. Bliskie sąsiedztwo rzeki Bug sprzyja spacerom, bieganiu i wędkowaniu. Pobliskie lasy są idealnym miejscem dla pasjonatów grzybobrania czy dzikich zwierząt. Bliskie sąsiedztwo szlaku rowerowego Green Velo zachęca do zabrania ze sobą dwóch kółek. Znaczna odległość od większych aglomeracji pozwala na wyciszenie i relaks w otoczeniu natury. Dla wszystkich lubiących wypoczywać aktywnie – Sanktuarium oferuje boisko do piłki nożnej z trybunami i kort tenisowy.
Sanktuarium w Kodniu z lotu ptaka [wideo]
Nocleg i wyżywienie
Rozbudowa Domu Pielgrzyma w 2021 pozwala obecnie na nocleg ponad 200 osób na dobę.
Obiekt po modernizacjach jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, posiada pokoje o różnych standardach w zależności od potrzeb. Dla wszystkich gości zapewnione jest bezpłatne miejsce parkingowe oraz darmowy Internet bezprzewodowy którego nikomu nie zabraknie. „Jadłodajnia u Oblatów” jest w stanie zapewnić wyżywienie na każdy spędzony w Kodniu dzień. Tradycyjne polskie posiłki są w kuchni wzbogacone o produkty z własnych ogrodów.
Konferencja lub spotkanie rodzinne?
Obiekt dysponuje dwoma salami konferencyjnymi. Sale te wyposażone są we wszystkie niezbędne media i dostosowane do obsługi spotkań okolicznościowych, czy spotkań rodzinnych, a także konferencji, zjazdów i sympozjów. Misjonarze Oblaci bardzo chętnie wysłuchują potrzeb grup pragnących umocnić się w relacji z Bogiem, są w stanie wspomóc swoją wiedzą i doświadczeniem. Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej oferuje także możliwość udostępnienia kaplicy dla swoich gości. Można ją wykorzystać na potrzeby rekolekcji, modlitwy indywidualne lub modlitwę z przewodnikiem duchowym.
„UkradziONA czyni cuda” [wideo]
Dlaczego warto?
Nie sposób w kilku zdaniach opisać wszystkich atrakcji i zabytków znajdujących się na terenie Sanktuarium Maryjnego w Kodniu, dlatego warto przyjechać i zobaczyć je osobiście.
Wśród odwiedzających Sanktuarium Maryjne w Kodniu popularne jest przesłanie:
„kto raz w Kodniu zagości – zawsze tu wraca”. Życzymy sobie i Wam, aby tak było.
Rezerwacje noclegów
885 260 280
Zachęcamy do polubienia lub obserwacji naszej strony w mediach społecznościowych:
Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej | Dom Pielgrzyma w Kodniu
Więcej informacji można zobaczyć pod adresem
www.koden.com.pl
Komentarz do Ewangelii dnia
28 grudnia 2024
Bożonarodzeniowe szopki we wspólnotach oblackich [GALERIA]
27 grudnia 2024
Z listów św. Eugeniusza
27 grudnia 2024
Życzenia ojca Prowincjała na Boże Narodzenie 2024
24 grudnia 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
24 grudnia 2024
Wrocław i Iława: wigilie dla osadzonych w zakładach karnych
23 grudnia 2024
Kędzierzyn-Koźle: 24. wigilia z potrzebującymi pomocy
23 grudnia 2024