Kodeń: „C.K. Dezerterzy” dla mężczyzn

W rekolekcjach uczestniczyło kilkudziesięciu mężczyzn z całej Polski.

22 października 2022

W kodeńskim sanktuarium odbyły się rekolekcje dla mężczyzn „C.K. Dezerterzy”. Poprowadzili je: o. Marcin Szwarc OMI, misjonarz ludowy-rekolekcjonista, Grzegorz Czerwiński i Michał Koterski.

Kiedy kilka miesięcy temu spotkaliśmy się w trzech i Grzesiek wpadł na pomysł żeby razem z Michałem poprowadzić rekolekcje: Czerwicki Koterski, wtedy przyszedł tez i pomysł żeby nazwać je od ich nazwisk – C.K. Dezerterzy, co okazało się inspiracją do tematów poruszanych w czasie konferencji. Dwóch mężczyzn z bogatymi historiami życia, różnych, ale i uzupełniających się w dzieleniu się drogą, którą idą, drogą z Bogiem. Pierwszy dzień i wieczorne spotkanie dotknęło tematu dezercji nie tylko osobistej, ale i tych, na których w życiu powinniśmy móc się oprzeć. Drugi dzień i poranna konferencja to temat odkrycia Boga i wejścia w relację przyjaźni z Nim. Trzecie spotkanie to podzielenie się tym, jak jest z przyjaźnią z Bogiem i jej budowaniem w codzienności. Był to czas pełen radości i wzruszeń, w którym mogliśmy przede wszystkim zobaczyć, jak Pan Bóg działa i że jesteśmy Jego przyjaciółmi i synami. Gdzie mogliśmy uczyć się, że Bóg nie rezygnuje z „dezerterów” i nie poddaje się w walce o nas i że On nigdy nie dezerteruje, a jakkolwiek nie pogmatwały by się ścieżki życia, potrafi ze zła wyciągnąć dobro i nieustannie wyciąga pomocną Ojcowską dłoń do człowieka – relacjonuje o. Marcin Szwarc OMI z kodeńskiej wspólnoty.

W rekolekcjach uczestniczyło ponad 40 mężczyzn z całej Polski. Oprócz konferencji był czas na modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Kodeńskiej, adorację Najświętszego Sakramentu, okazję do spowiedzi, czy drogę krzyżową na kodeńskiej kalwarii.

Choć były to tylko niecałe dwa dni, były bardzo intensywne i owocne. Wspaniałe świadectwo ludzi żyjących Panem Bogiem, inspirujące treści i historie, i Bóg, Przyjaciel i Ojciec – dodaje zakonnik z Kodnia.

(pg/zdj. Sanktuarium Maryjne w Kodniu)