Świeccy stowarzyszeni z oblatami spotkali się w Obrze

Celem spotkania było m.in. podsumowanie Kongresu Świeckich Stowarzyszonych z Oblatami.

26 października 2022

W obrzańskim klasztorze spotkali się świeccy pragnący żyć charyzmatem oblackim. Podczas spotkania podsumowano zakończony II Kongres Świeckich Stowarzyszonych z Oblatami. Dla regionu europejskiego wydarzenie odbyło się w Lublińcu-Kokotku. W słowie skierowanym do uczestników o. Paweł Zając OMI przywołał słowa Słownika Wartości Oblackich:

Oblaci i świeccy stowarzyszeni przyznają, że potrzebują się wzajemnie; relację wzajemności przeżywają w otwartości, zaufaniu i poszanowaniu powołania każdego. Każdy zgłębia charyzmat Eugeniusza de Mazenoda stosownie do swego specyficznego powołania i ubogaca innych swymi odkryciami i doświadczeniami. Oblaci i stowarzyszeni świeccy uzupełniają się we wzajemnym wzroście. (…)  Są to ludzie modlitwy. Świadomi swego ubóstwa wobec Boga i wobec innych, żyją solidarnie z ludźmi w swym środowisku.

Obok zwiedzania obrzańskiego klasztoru uczestnicy spotkania pochylali się nad publikacją modlitewnika dla świeckich stowarzyszonych z oblatami. Następne spotkanie planowane jest w Łebie.

(pg)