Kijów: „W Dniu Ubogich świętujemy solidarność między nami”

W obchodach Światowego Dnia Ubogich uczestniczyło ponad 200 osób. Modlitwie przewodniczył Nuncjusz Apostolski na Ukrainie.

14 listopada 2022

W Kijowie odbyło się spotkanie z ubogimi i bezdomnymi w ramach Światowego Dnia Ubogich. Zorganizowały je: Caritas Spes Ukraina, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej na Ukrainie oraz siostry Matki Teresy z Kalkuty. Eucharystii przewodniczył abp Visvaldas Kulbokas – Nuncjusz Apostolski na Ukrainie.

Święty Jan Złotousty mówi, że wszyscy żyjemy na wygnaniu. A na tym wygnaniu bardzo ważne jest, aby pomagać sobie nawzajem tak, jak kto może: przez słowa, czyny, przykład, solidarność i modlitwę. Bo jak zabraknie nam pomocy, to będzie to trudne doświadczenie dla wszystkich. Dlatego w Dniu Ubogich świętujemy solidarność między nami. Modlimy się za siebie i za wszystkich. Myślę, że wszyscy spotkamy się w życiu wiecznym i bardzo ważne jest, aby dziś żyć tak, by dobrze o nas mówiono w życiu wiecznym – mówił abp Kulbokas.

W programie spotkania był ciepły posiłek dla zgromadzonych oraz koncert zorganizowany przez wolontariuszy. Uczestnicy mogli ponadto usłyszeć świadectwa osób, które dzięki pomocy br. Sebastiana Jankowskiego OMI znaleźli sens w swoim życiu, angażując się w projekcie „Kuchnia dla bezdomnych”.

(pg/Caritas Spes Ukraina)