Rada prowincjalna w Aix-en-Provence

To ważne spotkanie dla obecnej administracji Polskiej Prowincji.

2 grudnia 2022

W dniach 29 listopada-3 grudnia w Domu Macierzystym Zgromadzenia w Aix-en-Provence odbywa się wyjątkowa sesja rady prowincjalnej Polskiej Prowincji. Jednym z wymiarów spotkania jest pielgrzymka do ważnych miejsc dla oblackiego charyzmatu. Obok regularnych obrad zaplanowano: modlitwę w katedrze w Marsylii przy sarkofagu św. Eugeniusza, w miejscowościach głoszenia misji parafialnych przez pierwszych oblatów czy w Saint Laurent du Verdon – miejscu, gdzie Eugeniusz pisał Konstytucje i Reguły.

Podczas obecnej rady prowincjalnej jej uczestnicy pragną rozpocząć proces podsumowania kilkuletniej współpracy, który zostanie dopełniony podczas rady poszerzonej w Kokotku, z końcem stycznia 2023 r. – wyjaśnia o. Paweł Zając OMI, Prowincjał Polskiej Prowincji. – Oczywiście wyczekiwanymi chwilami są momenty modlitwy w Pokoju Fundacji czy w kaplicy domu w Aix, a także spacery ulicami uroczego miasta, po których chodził św. Eugeniusz i całe pokolenia oblatów, aż po nasze dni.

Na początku swojej posługi jako prowincjał, o. Paweł Zając OMI, zachęcał wszystkich oblatów Prowincji, aby pielgrzymowali do ważnych miejsc związanych z wiarą i duchowością oblacką, wskazując na Ziemię Świętą, Aix-en-Provence i Rzym.

Takie przeżycia odnawiają nas duchowo, wzmacniają w trudach codziennej posługi – wskazywał prowincjał.

(pg/zdj. T. Maniura OMI, J. Czernecki OMI)