
Nowy generał Zgromadzenia w Polsce
Superior Generalny odwiedził Święty Krzyż i Zahutyń, ale to dopiero początek jego podróży...
W godzinach porannych na lotnisku w krakowskich Balicach wylądował o. Luis Ignacio Rois Alonso OMI. Udał się najpierw na Święty Krzyż, gdzie udzielił wywiadu wideo dla Polskiej Prowincji oraz spotkał się z nowicjuszami. Miał również okazję poznać wspólnotę zakonną posługującą w najstarszym polskim sanktuarium narodowym. Po obiedzie w towarzystwie o. Krzysztofa Jamrozego OMI udał się do Zahutynia, gdzie spotkał się na Eucharystii ze wspólnotą parafialną. Jutro wyjedzie na Ukrainę, aby odwiedzić współbraci, którzy posługują za naszą wschodnią granicą.
Wywiad z generałem już niebawem w mediach Polskiej Prowincji.
(pg)
Komentarz do Ewangelii dnia
26 czerwca 2026
Katowice, Wrocław: wakacyjne inicjatywy u oblatów
25 czerwca 2026
Komentarz do Ewangelii dnia
25 czerwca 2026










