Lubliniec: „Choć różnią nas kolory – łączy jeden cel, przyszliśmy do Jezusa”

Relacja z X Orszaku Trzech Króli w Lublińcu.

6 stycznia 2023

Lubliniec już po raz dziesiąty dołączył do setek miast i miejscowości w Polsce, gdzie z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego organizowane są barwne Orszaki Trzech Króli. Oblacka parafia pw. św. Stanisława Kostki wraz z parafią wojskową w Lublińcu utworzyli zielony orszak, który wyruszył z parku klasztornego przy kościele parafialnym. Śpiew kolęd i radość całych rodzin wypełniły uliczki śląskiego miasteczka. Po połączeniu się z grupami: niebieską i czerwoną, wszyscy zgromadzili się na lublinieckim rynku, aby obejrzeć scenę związaną z życiem Heroda.

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli powrócili do oblackiego kościoła, gdzie lublinieccy proboszczowie symbolicznie złożyli w żłóbku królewskie dary. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie przygotowane przez przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół im. Edyty Stein prowadzonego przez Fundację Edukacji Katolickiej oraz uczniów szkoły muzycznej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych – Joachim Smyła, Starosta Lubliniecki, Anna Jonczyk-Drzymała, Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca oraz Gabriel Podbioł, Przewodniczący Rady Miasta. Przy okazji wspólnego kolędowania złożone zostały noworoczne życzenia oraz wręczono nagrody za najpiękniejsze korony i własnoręcznie wykonane gwiazdy, które zawisły pod chórem kościoła parafialnego.

Choć dzielą nas kolory, łączy nas jedno – przyszliśmy do Jezusa – powiedział na zakończenie proboszcz parafii, o. Tomasz Woźny OMI, dziękując za liczny udział w tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli.

Więcej zdjęć można zobaczyć na profilu Facebookowym:

(pg)