Katowice: Abp Adrian Galbas z wizytą we Wspólnocie Dobrego Pasterza

Biskup koadiutor archidiecezji katowickiej przewodniczył Eucharystii w Punkcie Misyjnym.

20 stycznia 2023

Punkt Misyjny, prowadzony przez Wspólnotę Dobrego Pasterza w Katowicach, odwiedził biskup koadiutor archidiecezji katowickiej – abp Adrian Galbas SAC. Towarzyszył mu rzecznik archidiecezji, ks. Tomasz Wojtal. Na spotkanie z hierarchą przyszło wielu ludzi, którzy na co dzień korzystają z posługi wspólnoty. Zainteresowanie było tak ogromne, że do małej kaplicy zniesiono wszelkie możliwe krzesła. Najważniejszym momentem wizyty arcybiskupa była Eucharystia.

Każdy opuścił kaplicę bogatszy o ziarno nadziei, jakie zostało zasiane w czasie Liturgii Słowa i iskierkę radości podarowaną przez Arcybiskupa, zanosząc je tam, gdzie wciąż ich brakuje… Do tych, których życie nie rozpieszcza… I dziękujemy za te wyjątkowe odwiedziny i czas nam wszystkim ofiarowany! Za słowo i uśmiech! Za krótkie rozmowy na schodach i krzyżyki na czole! – napisała Wspólnota Dobrego Pasterza o odwiedzinach.

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzem wspólnoty jest o. Andrzej Kordek OMI.

(pg/zdj. Wspólnota Dobrego Pasterza)