Niniwa: „You Shall Not Pass” – rekolekcje w klimacie Śródziemia

W Kokotku zakończyły się rekolekcje w oparciu o książkę "Władca Pierścieni".

23 stycznia 2023

Z Wrocławia, Warszawy, Rabki-Zdroju, prosto ze studniówki albo za namową kuzynki, nawet mimo całkowitego braku wcześniejszej znajomości „Władcy Pierścieni” – z różnych części Polski i z różnymi motywacjami 25 osób przyjechało na weekend do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, żeby wziąć udział w rekolekcjach You Shall Not Pass.

Bardzo lubię od czasu do czasu zrobić trochę miejsca w swoim życiu dla Pana Boga i rekolekcje weekendowe są dobrą ku temu okazją. A kiedy dowiedziałem się, że są tu rekolekcje w klimacie Śródziemia, uznałem, że w połączeniu z Panem Bogiem i Pismem Świętym są to na tyle egzotyczne tematy, że warto tu przyjechać i to zobaczyć – opowiada Jurek z Bielska-Białej, wielki miłośnik twórczości Tolkiena.

Mimo, że spotkałem się już z poglądem, że Tolkien w swojej twórczości nienarzucająco przemycił myśli chrześcijańskie, to muszę przyznać, że o. Dominik jeszcze subtelniej pokazuje nam, jak z takich fantastycznych motywów wyciągnąć coś dla swojego życia duchowego – dodaje z wyrazami uznania dla prowadzącego rekolekcje o. Dominika Ochlaka.

Oprócz modlitwy, formacji i oglądania filmu uczestnicy rekolekcji wysłuchali przygotowanego specjalnie na tę okazję wykładu znanego tolkienisty Ryszarda „Galadhorna” Derdzińskiego – od teraz film jest już publiczny i każdy może go obejrzeć:

(niniwa.pl)