Opole: Wstępna wizualizacja oblackiego kościoła [ZDJĘCIA]

Zobaczcie projekt wnętrza budującej się świątyni w Opolu.

26 stycznia 2023

Projekt aranżacji kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu przygotowała firma Ellen Design Studio Projektowania Wnętrz Kamila Stręk w Opolu.

Inspiracją przy tworzeniu projektu były wnętrza świątyń we Włoszech i Hiszpanii. Równie okazałe wysokością budowle utrzymane w jasnej kolorystyce, bez zdobień, sztukaterii, bez złoceń, do których oko ludzkie wchodziło jak do własnego domu – wyjaśnia pracownia.

Opole: Uroczystości poświęcenia kamienia węgielnego pod budowany kościół parafialny św. Jana Pawła II [GALERIA]

Kościół św. Jana Pawła II powstaje na obrzeżach Opola. Jest to obszar, na którym powstają nowe budynki mieszkalne, które stają się sypialnią miasta. Wspólnota charakteryzuje się otwartością właściwą dla oblackiego charyzmatu, angażując się także w dzieła miłosierdzia. Proboszcz parafii liczy, że budynek świątyni w stanie surowym stanie do świąt Bożego Narodzenia 2023 roku. Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe we wnętrzu. Projekt został jednocześnie zaprezentowany Kurii Diecezjalnej w Opolu.

(zdj. Archiwum OMI)
Opole: Poświęcenie nowego klasztoru oblackiego [zdjęcia, wideo]

Zewnętrzne elementy powstającego kościoła nawiązują do papieskiej mitry. Autorem projektu konstrukcyjnego obiektu kultu i oblackiego klasztoru jest Błażej Marchewka. Zobaczcie, jak zaplanowano wnętrze świątyni:

(pg/zdj. dokumentacja projektowa)