Oblatki MN: Doświadczenie misyjne w Maroku

Wielki Tydzień misjonarki z młodzieżą spędzą w Maroku.

6 kwietnia 2023

Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej współpracują ze stowarzyszeniami pożytku publicznego w Maroku. Wraz z młodzieżą siostry udały się do Tangeru, gdzie posługują wśród dzieci z niepełnosprawnościami, osób w podeszłym wieku i emigrantów.

Nasza grupa pochodzi z różnych stron świata. Mamy osoby z Meksyku, małżeństwo z Włoch – wyjaśnia s. Paulina Gosh OMI. – My też jesteśmy z różnych krajów: z Niemiec, Słowacji, są dwie Polki. W ramach wolontariatu zajmujemy się dziećmi z niepełnosprawnościami, głównie z porażeniem mózgowym, ponadto odwiedzamy dom starców, pracujemy wśród emigrantów.

Grupa wolontariuszy korzysta z gościny wspólnoty franciszkańskiej. W miejscowej parafii pomagają emigrantom, którzy przychodzą do wspólnoty katolickiej po jedzenie, odzież i do sanitariatów, udzielają też pierwszej pomocy medycznej.

Wczoraj byliśmy na Mszy Krzyżma w Tanger i spotkaliśmy tam generała Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który poświęcił chwilę czasu naszej grupie – dodaje misjonarka.

W Maroku grupa wolontariuszy spędzi Święta Wielkanocne.

Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej – w 1997 roku dziewięć kandydatek zaczęło życie wspólnotowe w Pozuelo w Hiszpanii, dając początek oblatkom Maryi Niepokalanej. Zaczęły od rozważania konstytucji oblatów, przeredagowując je na potrzeby wspólnoty żeńskiej oraz wyboru spośród siebie przełożonej. Dzień rozpoczynały wspólną modlitwą, po czym każda udawała się na uczelnię na studia. Po nauce siostry oddawały się pracy w domu rekolekcyjnym, katechizowaniu dzieci i młodzieży w parafii. Dzień kończył się Eucharystią w miejscowej wspólnocie oblackiej. Rok później nowe zgromadzenie uzyskało aprobatę Kościoła.

Więcej o Misjonarkach Oblatkach Maryi Niepokalanej można znaleźć TUTAJ

(pg/zdj. P. Gosh OMI)