Iława: Świętowała poszerzona rodzina oblacka

Uroczystość św. Eugeniusza odbyła się m.in. w nowo powstającym domu jego imienia.

24 maja 2023

Wspólnota oblacka w Iławie wraz z poszerzoną rodziną oblacką świętowała uroczystość Założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Miejscem spotkania był nowo powstający Dom św. Eugeniusza.

Mieliśmy piękną okazję, aby dawać świadectwo głoszenia Dobrej Nowiny wzywając wstawiennictwa św. o. Eugeniusza w konkretnych posługach, jak na przykład: ojciec Tadeusz w Zakładzie Karnym wśród osadzonych czy ojciec proboszcz i diakon Damian prowadząc dzieci do Pierwszej Komunii, świadcząc o Chrystusie, który jest Dobrym Pasterzem i „Chlebem” dającym życie wieczne – relacjonuje o. Krzysztof Trociński OMI, superior domu zakonnego w Iławie. – Innym świadectwem głoszenia Dobrej Nowiny w dzisiejsze święto było spotkanie naszej wspólnoty oblackiej, świeckich stowarzyszonych z oblatami, zaproszonych parafian, przyjaciół, rodziców i krewnych współbraci oblatów, które odbyło się już w odnowionej i  termo zmodernizowanej „Starej Plebani”, aby móc pogłębić znajomość życia i dzieła świętego ojca Założyciela.

Konferencję o życiu św. Eugeniusza wygłosił o. Andrzej Albiniak OMI, proboszcz iławskiej parafii.

Oprócz konferencji nie zabrakło też wspólnego grillowania i rozmów w rodzinnej – eugeniuszowej atmosferze. Dopełnieniem świętowania była Eucharystia pod przewodnictwem superiora iławskiego komunitetu. Zebrani w kościele mieli okazje ucałować relikwie św. Eugeniusza de Mazenoda.

(pg/zdj. A. Albiniak OMI)