Kodeń: Regionalne spotkanie Przyjaciół Misji [ZDJĘCIA]

Uczestniczyli w nim Przyjaciele Misji z Kodnia i okolic oraz Lubartowa.

24 maja 2023

W kodeńskim sanktuarium odbyło się regionalne spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich. Przygotowała je grupa działająca w miejscowej parafii wraz z o. Marianem Lisem OMI. Do Kodnia przybyli także Przyjaciele Misji z Lubartowa. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową prowadzoną w różnych językach. Eucharystii w bazylice kodeńskiej przewodniczył dyrektor Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji – o. Wiesław Chojnowski OMI. Kazanie wygłosił o. Artur Stronczewski OMI, misjonarz z Ukrainy, który obecnie posługuje w Kijowie, w parafii pw. św. Mikołaja. Zwracając się do zebranych w bazylice, dzielił się doświadczeniami wojny oraz zachęcał do modlitwy o pokój.

Posłuchaj kazania o. Artura Stronczewskiego OMI:

Podczas popołudniowego spotkania uczestnicy zjazdu mogli wysłuchać świadectw misjonarskiej posługi na Ukrainie (o. Artur Stronczewski OMI) oraz na Syberii (o. Karol Lipiński OMI). Zwieńczeniem zjazdu była modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Więcej zdjęć – w większej rozdzielczości – można znaleźć poniżej:

Przyjaciele Misji Oblackich modlą się, spotykają i wspierają materialnie oblatów na misjach. Stowarzyszenie Misyjne Maryi Niepokalanej (MAMI) związane ze Zgromadzeniem Misjonarzy Oblatów MN powstało w początkach XX wieku. W Polsce, ze względu na sytuację polityczną w czasach komunistycznych (zakaz tworzenia związków), przyjęto nazwę: „Przyjaciele Misji Oblackich”, która pozostała do dziś. Jest to ruch zrzeszający obecnie kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce. Są wśród nich ludzie w różnym wieku: starsi, młodzież, dzieci, kapłani i siostry zakonne.

Aby zostać Przyjacielem Misji Oblackich – KLIKNIJ

(pg)