Kodeń: Rekolekcje dla zelatorów i kolporterów „Misyjnych Dróg”
Rekolekcje przebiegają pod hasłem: "Z Maryją na drogach Kościoła".
W Domu Pielgrzyma przy kodeńskim sanktuarium Królowej Podlasia i Matki Jedności trwają rekolekcje dla zelatorów i kolporterów „Misyjnych Dróg”. Prowadzi je o. Daniel Biedniak OMI, misjonarz ludowy z domu zakonnego w Poznaniu. Uczestniczy w nich blisko 40 osób wraz z dyrektorem Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji – o. Wiesławem Chojnowskim OMI oraz siostrą Urszulą Wasiak ABMV. Rekolekcje potrwają do 7 lipca br. W drodze do Kodnia Przyjaciele Misji odwiedzili świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
Tradycyjnie jak co roku Prokura Misyjna zorganizowała rekolekcje dla zelatorów i kolporterów Misyjnych Dróg. Tym razem grupa Przyjaciół Misji wyruszyła na ćwiczenia duchowe do Kodnia. Wszyscy uczestnicy udali się do Królowej Podlasia i Matki Jedności, by wyprosić u Niej wstawiennictwo w swoich potrzebach i polecać dzieło misyjne Kościoła – wyjaśnia o. Wiesław Chojnowski OMI.
Z uczestnikami rekolekcji spotkał się także Prowincjał Polskiej Prowincji. Ojciec Marek Ochlak przez blisko 30 lat posługiwał jako misjonarz na Madagaskarze, a przed wyborem na prowincjała odpowiadał za działalność Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji.
Misjonarze oblaci w Polsce wydają „Misyjne Drogi” od 1983 roku. Pismo poświęcone jest głównie tematyce misyjnej, ukazując pracę misjonarzy na całym świecie.
Co to znaczy być Przyjacielem Misji Oblackich?
Przyjaciele Misji Oblackich modlą się, spotykają i wspierają materialnie oblatów na misjach. Stowarzyszenie Misyjne Maryi Niepokalanej (MAMI) związane ze Zgromadzeniem Misjonarzy Oblatów MN powstało w początkach XX wieku. W Polsce, ze względu na sytuację polityczną w czasach komunistycznych (zakaz tworzenia związków), przyjęto nazwę: „Przyjaciele Misji Oblackich”, która pozostała do dziś. Jest to ruch zrzeszający obecnie kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce. Są wśród nich ludzie w różnym wieku: starsi, młodzież, dzieci, kapłani i siostry zakonne.
Aby zostać Przyjacielem Misji Oblackich – KLIKNIJ
Aby dowiedzieć się więcej o działalności Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji – KLIKNIJ
(pg/zdj. W. Chojnowski OMI)
Co znaczy, że św. Eugeniusz był „człowiekiem Adwentu”?
26 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
26 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
26 listopada 2024
Iława: czuwanie w ramach Światowych Dni Młodzieży [+GALERIA]
25 listopada 2024
Madagaskar: w parafii Notre Dames de Lourdes
25 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
25 listopada 2024