Z kodeńskiej księgi cudów

Świadectwa osób, które doświadczyły wstawiennictwa Matki Bożej Kodeńskiej.

10 sierpnia 2023

Wyleczona z anemii

Kazimierz, 07.04.1931 roku.

Wielebny Księże! Wywiązując się z uczynionej obietnicy, składam Najświętszej Maryi Pannie Kodeńskiej podziękowanie za otrzymaną łaskę uzdrowienia. W zeszłym roku w maju zachorowałam na anemię. Już prawie bezsilna pojechałam do Chotyłowa, powiat Biała Podlaska, bo doktór mi polecił zmienić powietrze. Przebywałam tam dwa miesiące, a jednak zmiana powietrza i różne lekarstwa na nic się nie przydały, z każdym dniem czułam się coraz gorzej. Wtedy udałam się z całą ufnością do Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej, prosząc Ją gorąco o zdrowie. Odbyłam pielgrzymkę do Kodnia, przystąpiłam do spowiedzi i Komunii Świętej. Od tej chwili czułam się lepiej. W czasie choroby przyrzekłam, że z pierwszego zarobku złożę ofiarę na Mszę św., co też czynię. Z sercem przepełnionym wdzięcznością ślę serdeczne podziękowanie, polecając się z całą rodziną Jej przemożnej opiece.

J. Wojcieszkiewiczówna

Nawrócenie syna

Przysyłam w załączonym liście 10 zł na Mszę św. dziękczynną w intencji K. P. Syn nasz K. uciekł z domu i z nauki w dwóch miejscach, i nawet z trzeciego. Mnie jako matkę rozpacz ogarniała. Postawiłam obrazek Matki Boskiej Kodeńskiej na stole i zaczęłam Ją prosić i błagać o ratunek dla niego. Naraz przychodzi mi na myśl, aby go oddać do cukrowni. Po skończonej modlitwie podałam mu tą myśl i zaraz zaczął zabiegać o pracę tamże, i otrzymał na swój wiek odpowiednią. Codziennie jedzie rowerem z domu i chętnie pracuje.

Uroczystości 300-lecia papieskiej koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej

Podziękowanie za uzdrowienie ciężko chorej córki

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W maju br. byłem pogrążony smutkiem – córka moja, mająca troje dzieci i męża, ciężko zachorowała. Modliłem się bardzo gorąco do Matki Boskiej Kodeńskiej, która wysłuchała moich próśb. Dziś córka jest już zdrowa. W dowód wdzięczności Matuchnie Kodeńskiej składam drobną ofiarę na Mszę św. dziękczynną oraz ofiarę na rozbudowę świątyni w Kodniu. Bardzo proszę o powiadomienie mnie, kiedy będzie odprawiona Msza św. Pozostaję dłużnikiem Matuchny Kodeńskiej do końca mego życia.

Stanisław

Świadectwa pochodzą z publikacji „Księga cudów i łask otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej Kodeńskiej”, tom I, oprac. o. Jarosław Kędzia OMI, Kodeń 2019.