Namibia: „Wołanie ziemi jest wołaniem biednych”

Ekologiczna akcja młodych i oblatów w odpowiedzi na apel papieża i generała.

12 września 2023

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o ekologiczne nawrócenie oraz list superiora generalnego oblatów – ponad 100 młodych razem z misjonarzami Niepokalanej w Namibii zorganizowało akcję ekologiczną w Döbra.

Wezwanie papieża Franciszka do troski o nasz wspólny dom wymaga praktycznej realizacji na wiele małych sposobów. Prawdą jest, że świętość ekologiczna jest wezwaniem do ekologicznego nawrócenia. Jest to wezwanie do ponownego rozważenia podstawowego przykazania, jakie Bóg powierzył ludzkości od początku stworzenia. Konkretne zobowiązania do troski o nasz wspólny dom – wyjaśniają misjonarze oblaci z Namibii.

Młodzi ludzie wraz z oblatami symbolicznie posprzątali otoczenie domu zakonnego w Döbra. W sąsiedztwie klasztoru zebrano około 100 worków odpadów. Młodzi zatroszczyli się także o roślinność w okolicy. Wolontariusze pochodzili z Misyjnego Stowarzyszenia Maryi Niepokalanej (stowarzyszeni z oblatami) z Windhoek, męskiej wspólnoty działającej przy miejscowej katedrze, prenowicjatu misjonarzy oblatów oraz hostelu i szkoły średniej św. Józefa.

Wołanie ziemi jest wołaniem biednych. Obyśmy wszyscy pozwolili, aby w tym czasie dla stworzenia zapanowały sprawiedliwość i pokój! – dodają misjonarze.

(pg/zdj. OMI World)