Iława: Szkoła podstawowa pomaga dzieciom na misjach

Dzieci z Polski zorganizowały kiermasz dla swoich rówieśników w krajach misyjnych.

2 grudnia 2023

W Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie odbyło się spotkanie na temat misyjnej działalności Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Na zaproszenie katechety – o. Damiana Majcherczaka OMI do szkoły przyjechał z oblackiego seminarium w Obrze Douglas Tsowa OMI. Oblat pochodzący z Kamerunu odbywa formacje zakonno-kapłańską w Polskiej Prowincji.

Oblacka akcja pomocowa „Misja Szkoła” (zdj. OMI Iława)

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o sytuacji swoich rówieśników w Kamerunie oraz zobaczyć efekty pracy ewangelizacyjnej misjonarzy oblatów.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Iławie dołączyła również do akcji „Misja szkoła”. Projekt ten obejmuje pomoc duchową i materialną ofiarowaną konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Edukacja to najlepszy sposób na wyjście z biedy w krajach globalnego Południa – informuje oblacka parafia w Iławie.

Dzięki pomocy z Polski ukończyli szkołę. Na koniec otrzymali praktyczny prezent

W szkole zorganizowano kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom w krajach misyjnych.

„Misja Szkoła” to akcja pomocowa Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Pomaga w zdobywaniu wykształcenia w najbiedniejszych rejonach świata. Więcej informacji można znaleźć tutaj: KLIKNIJ

(pg/zdj. OMI Iława)