UKSW: Sympozjum o bł. o. Józefie Cebuli OMI [LINK ONLINE]

W Polskiej Prowincji trwa rok jubileuszowy 25. lecia beatyfikacji męczennika z Mauthausen.

29 lutego 2024

W piątek 1 marca br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się sympozjum naukowe dotyczące bł. o. Józefa Cebuli OMI. Głównym organizatorem wydarzenia jest Polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej wraz z Komitetem ds. obchodów 25. rocznicy beatyfikacji o. Józefa Cebuli OMI oraz oblacki Instytut Mazenodianum, Uniwersyteckie Centrum Badania Wolności Religijnej (UKSW), Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. W wydarzeniu można uczestniczyć przy pomocy platformy ZOOM – LINK

Antoni Lesz OMI: „Spotkałem ojca Cebulę…” [WIDEO]

Józef Cebula OMI to polski Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, wychowawca młodzieży w junioracie w Lublińcu i nowicjuszy w Markowicach. Pomimo zakazu okupanta niemieckiego, potajemnie udzielał sakramenty wiernym na Kujawach. Pojmany przez Niemców, został umieszczony w obozie koncentracyjnym w Mauthausen. Zginął za wiarę i kapłaństwo jako „wróg narodu niemieckiego”. Został beatyfikowany przez św. Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku.

Wystąpienia w formie wideo będą także dostępne na profilu YouTube Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce (KLIKNIJ)

(pg)