
Kalisz: islam a świat judeo-chrześcijański głównym tematem spotkania Akademii Dialogu
Akademia Dialogu z udziałem oblatów.
Najważniejszą ideą Akademii Dialogu jest inicjowanie debat różnych środowisk. Akademia Dialogu – to projekt miejski, którego celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się i prezentacji swoich poglądów, przy poszanowaniu odmiennego stanowiska innych uczestników debaty. Mamy się prawo różnić i obowiązek szanować. Relacja z misyjne.pl
Islam a świat judeo-chrześcijański to temat drugiego spotkania w ramach Akademii Dialogu. Swoimi doświadczeniami dialogu międzyreligijnego i międzyludzkiego podzielili się 28 lutego w Akceleratorze Kultury goście z Poznania: Imam Youssef Chadid, przedstawiciel Ligi Muzułmańskiej w RP, Aleksander Imas, członek zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu wraz z małżonką, oraz Marcin Wrzos OMI, duchowny kościoła katolickiego, misjonarz oblat, którzy od siedmiu lat wspólnie wydają Kalendarz Trzech Religii. To wyjątkowa publikacja, która pomaga ludziom różnych wiar i kultur poznać się nawzajem. Kalendarz jest bezpłatny. W spotkaniu brał także udział biskup kaliski Damian Bryl.

Corocznie Kalendarz podejmuje inny temat. Były to m.in. historia wspólnot religijnych w Poznaniu, modlitwa, miłosierdzie, jedność w różnorodności, pokój. Kalendarz na 2024 rok poświęcony został ludziom dialogu.
Goście podzielili się doświadczeniami jakie mają w prowadzeniu dialogu między sobą. Podkreślili, że we wzajemnych kontaktach kierują się szacunkiem dla człowieka bez względu na jego wyznanie i poglądy oraz otwartością na innych ludzi.

Tak w codziennym życiu, jak i w prowadzonym projekcie wspólnego kalendarza trzech wielkich religii monoteistycznych, szukają tych wartości, które łączą, a to co inne, różne, starają się poznać i zrozumieć. Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele ważnych konkluzji, padły trudne pytania i szczere odpowiedzi.
Po spotkaniu, przy herbacie i ciasteczkach toczyły się jeszcze ciekawe rozmowy kuluarowe. Współorganizatorem spotkania była Fundacja Znowu Razem.

Francja: piękna i intensywna Wielkanoc [+ZDJĘCIA]
25 kwietnia 2025
Komentarz do Ewangelii dnia
25 kwietnia 2025
Obra: zjazd misjonarzy ludowych
24 kwietnia 2025
Belgia, Luksemburg: Wielkanoc wśród Polonii [+GALERIA]
24 kwietnia 2025
Komentarz do Ewangelii dnia
24 kwietnia 2025