Kanada: Survivalowe rekolekcje dla młodzieży

Wzięło w nich udział ponad 90 młodych.

27 marca 2024

Prowincja Wniebowzięcia w Kanadzie zorganizowała survivalowe rekolekcje dla młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 90 osób z sześciu oblackich parafii polonijnych. Tygodniowy pobyt w lesie był okazją nie tylko do ćwiczenia praktycznych umiejętności przetrwania, ale również stanowił duchową wędrówkę po niebezpieczeństwach w życiu wiary.

Ten tydzień spędzony w lesie wcale nie był nudny! Każdy dzień przynosił nową umiejętność, którą uczestnicy musieli nabyć. Znalezienie wody, rozpalenie ognia i zbudowanie schronienia! Trzy podstawowe umiejętności potrzebne w lesie – wyjaśniają organizatorzy.

Młodym towarzyszyło czterech misjonarzy oblatów. Oprócz konferencji duchowych, zadbali oni o to, aby codziennie była sprawowana Eucharystia oraz młodzież mogła uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Codziennie spotykamy się z nowymi sytuacjami, które wymagają od nas wykorzystania tych umiejętności, aby poruszać się po świecie wrogim Jezusowi i Jego przesłaniu. To dzięki wytrwałości i poddaniu się Bogu naprawdę stajemy się wystarczająco silni, aby stawić czoła tym wyzwaniom – wyjaśniają misjonarze.

(pg/zdj. OYC)