Ghana: Obok modlitwy potrzebna jest… woda

Nowa inwestycja w oblackiej misji.

23 kwietnia 2024

Misja w Ghanie to najmłodsza fundacja Zgromadzenia. Misjonarze oblaci opiekują się tutaj sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Biskup miejscowej diecezji poszukiwał zgromadzenia zakonnego, w którego charyzmacie jest szczególna pobożność do Matki Bożej.

Ghana: Oblaci po pierwszym odpuście w Abenoxoe [galeria]

To misja naprawdę oblacka, wśród najbardziej ubogich, dla których schronienie to małe domki, często oblepione gliną z blaszanym dachem chroniącym zwłaszcza w porze deszczowej. To misja w naszym maryjnym charyzmacie, w miejscu, do którego licznie pielgrzymują Ghańczycy i odwiedzający to miejsce turyści. To misja naprawdę na krańcu świata, bo do pobliskich kaplic dojazdowych można dotrzeć tylko łodziami. To misja w duchu naszego Założyciela, bo otwarta na prośbę lokalnego biskupa, który widzi w diecezji potrzebę nowego zgromadzenia maryjnego – wyjaśnia br. Rafał Dąbkowski OMI, który posługiwał w Ghanie.

Obok posługi w sanktuarium i ewangelizacji w okolicznych miejscowościach, nie można zapomnieć o codziennych potrzebach ludzi. Stąd inwestycja w zbiornik na wodę pitną.