Aix-en-Provence: Doświadczenie św. Eugeniusza [WIDEO]

Niezwykłe rekolekcje dla oblatów.

27 kwietnia 2024

W domu macierzystym Zgromadzenia misjonarze oblaci mają okazję przeżyć niezwykłe rekolekcje oparte o charyzmat oblacki i doświadczenie św. Eugeniusza. Właśnie trwa sesja w języku hiszpańskim. Uczestniczy w niej 14 oblatów pracujących w krajach Ameryki Łacińskiej.

Zebraliśmy się jako grupa oblatów, aby dzielić się naszym doświadczeniem w klimacie braterstwa, radości i modlitwy, poprzez charyzmat naszego świętego założyciela Eugeniusza de Mazenoda – wyjaśnia o. Leostene Saintilbert OMI. – Odczytanie na nowo życia Świętego Założyciela i naszego własnego pozwala nam pełniej przyjąć łaskę Bożą, wzbogacić naszą osobistą historię i zaprasza nas do większej dyspozycyjności i otwartości do przyjęcia różnych darów ludu Bożego, który wzrasta w świetle Ewangelii Chrystusa.

Doświadczenie św. Eugeniusza trwa kilka tygodni. To czas modlitwy indywidualnej, wspólnotowej oraz dosłowne odkrywanie śladów Założyciela w Aix-en-Provence.

Jesteśmy ożywieni charyzmatem de Mazenoda, jego zapał ożywia nas do głoszenia miłości Boga Ojca, objawionej w Jego Synu, Jezusie Chrystusie, zawsze pod wpływem Ducha Świętego na drodze nadziei – dodaje ojciec Saintilbert.

Misjonarze oblaci z Aix prowadzą codzienną posługę duszpasterską w kościele Misji, prowadzą grupę młodzieży akademickiej oraz angażują się w animację charyzmatu św. Eugeniusza wśród oblatów i świeckich.

(pg/zdj. OMI Aix)