Rzym: Święto patronalne domu generalnego

Każdy klasztor posiada patrona.

27 kwietnia 2024

Dom generalny Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Rzymie znajduje się przy via Aurelia. Przechodnie mogą zwrócić uwagę na tabliczkę informującą o mieszkańcach posiadłości oraz zauważyć niewielką mozaikę Matki Bożej. Zdradza ona wezwanie, jakie nosi oblacki komunitet. Każdy klasztor posiada patrona. Patronką domu generalnego w Rzymie jest Matka Boża Dobrej Rady. 26 kwietnia wspólnota wspominała swoje święto patronalne.

Mozaika na bramie wejściowej na teren domu generalnego w Rzymie (zdj. OMIWorld)
Poświęcenie kaplicy w domu generalnym w Rzymie – archiwalne zdjęcia

Poświęcenie domu generalnego Matce Bożej Dobrej Rady miało miejsce w 1954 roku. Trwał właśnie Rok Maryjny ogłoszony przez papieża Piusa XII. Był to również rok ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.

O godz. 20.00 błogosławieństwo przez Ojca Generała mozaiki Matki Bożej Dobrej Rady umieszczonej nad małymi drzwiami wejściowymi na via Aurelia, w obecności całej wspólnoty i wielu gości obecnych w Rzymie z okazji kanonizacji św. Piusa X. Jest to uważane za część uroczystości maryjnych odbywających się w Rzymie w tym jubileuszowym roku stulecia – można przeczytać w kronice domu generalnego pod datą 28 maja 1954 roku.

Każdy dom zakonny Polskiej Prowincji posiada swojego patrona.

(pg/zdj. OMIWorld)