Kokotek: Spotkanie oblackich przełożonych regionu europejskiego

Tematem jest restrukturyzacja oblatów w Europie.

14 maja 2024

W Oblackim Centrum Młodzieży w Lublińcu-Kokotku trwa spotkanie przełożonych oblackich jurysdykcji regionu europejskiego. Obejmuje ono prowincjałów, superiorów delegatur, misji i dystryktów. Oprócz przełożonych biorą w nim również udział odpowiedzialni za dzieła na poziomie regionu, w tym za świeckich stowarzyszonych z oblatami.

W ramach Polskiej Prowincji w spotkaniu bierze udział ordynariusz – o. Marek Ochlak OMI. Są także obecni: o. Witalij Podolan OMI – superior Delegatury Polskiej Prowincji na Ukrainie, o. Damian Kopyto OMI – superior Delegatury Francja-Beneluks oraz o. Piotr Pisarek OMI – superior Dystryktu Szwedzko-Norweskiego. Niestety na spotkanie nie dotarł superior Misji na Białorusi, który został zatrzymany przez władze białoruskie. Oblatów na Białorusi reprezentuje o. Piotr Bielewicz OMI. Dodatkowo w spotkaniu biorą udział: br. Adam Petelczyc OMI – Generalny komitet oblatów-braci i o. Patryk Osadnik OMI – Europejska komisja ds. duszpasterstwa powołań i młodzieży.

Do uczestników dołączył Radny Generalny na Europę – o. Alberto Gnemmi OMI.

Tematem jest restrukturyzacja regionu europejskiego oraz przyszły kształt posługi misjonarzy oblatów w Europie. Spotkanie zakończy się w najbliższy czwartek.

Zobacz zdjęcia w większej rozdzielczości:

(pg)