
Święty Krzyż: Trwają rekolekcje dla nowicjuszy i prenowicjuszy
This is a custom heading element.
W domu zakonnym na Świętym Krzyżu trwają obecnie rekolekcje dla wspólnoty nowicjatu i prenowicjatu, które prowadzi o. Sebastian Wiśniewski OMI, wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym misjonarzy oblatów w Obrze.
Klasztor na Świętym Krzyżu od wielu lat jest domem formacyjnym, w którym nasi najmłodsi współbracia, pod opieką mistrza nowicjatu i jego współpracowników, rozeznają swoją drogę powołania do życia zakonnego.
Miniony rok formacyjny w nowicjacie kończy sześciu naszych współbraci, którzy 8 września złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Zaś od 1 września w naszej wspólnocie zamieszkali razem z oblatami także i prenowicjusze – jest ich czterech. Z dniem 7 września rozpoczną swój kanoniczny nowicjat.
Trwające obecnie rekolekcje są okazją do duchowego przygotowania się naszych najmłodszych współbraci, zarówno do złożenia pierwszych ślubów zakonnych, jak i rozpoczęcia kanonicznego nowicjatu.
(mt/zdj. OMI Święty Krzyż)
Komentarz do Ewangelii dnia
10 maja 2025
Komentarz do Ewangelii dnia
9 maja 2025