Oblacka misja na Saharze Zachodniej [wideo]
Misjonarze oblaci są tutaj obecni od 1954 roku.
Miasto Dakhla, podobnie jak inne miasta Maroka, jest bogate w budowle sakralne. Prawdziwe dziedzictwo z pełnym poszanowaniem wartości współistnienia i tolerancji, za którymi opowiada się ten kraj. Wśród budynków w Dakhli znajduje się nadal działający kościół Matki Bożej z Góry Karmel, który regularnie organizuje akcje charytatywne na rzecz mieszkańców miasta. Ojciec Mario Leon Dorado OMI, prefekt apostolski, przypomina, że budowę kościoła katolickiego w Dakhli rozpoczęto w 1954 roku.
Mario Leon Dorado OMI wyjaśnia, że kościół w Dakhli współpracuje z grupą organizacji charytatywnych, które opiekują się ludźmi w niepewnej sytuacji i że ich działania nie wykluczają obywateli wyznania muzułmańskiego. „Od 1954 r. zorganizowano kilka sesji herbacianych, spotkań muzułmanów i chrześcijan. Jest to dowód braterstwa, jakie istnieje między ludźmi” – podkreśla prefekt apostolski.
Mohamed Fadel Al-Semlali, przewodniczący Stowarzyszenia Osób ze Specjalnymi Potrzebami w Dakhla, podkreśla, że Kościół i jego przełożeni są źródłem wielu inicjatyw społecznych, w tym medycznych i edukacyjnych.
(fr.le360.ma)
Komentarz do Ewangelii dnia
1 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
1 listopada 2024
Wspominamy oblatów zmarłych w 2024 roku
31 października 2024
„Misyjne Drogi”: o misjonarkach i misjonarzach w Ukrainie
31 października 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
31 października 2024
Z listów św. Eugeniusza
31 października 2024