Obra: Mecz klerycy – lokalna drużyna piłkarska

Dla jednej z drużyn był to prawdziwy pogrom...

27 listopada 2023

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze rozegrali mecz piłki nożnej z lokalnym klubem sportowym Znicz Obra. Do zakończenia pierwszej połowy wynik był obiecujący. Piłkarze zeszli z murawy na przerwę przy stanie 2:2. Druga połowa okazała się prawdziwym pogromem…

Zagraliśmy dzisiaj braterski mecz z obrzańską reprezentacją „Oldboyi”, pogoda nam dopisała, a walki na boisku nie brakowało. Pierwszą połowę zakończyliśmy remisem 2:2, a druga należała do przeciwnika, po 20 minutach przegrywaliśmy już 8:3, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:7 dla „Oldboyi” – relacjonuje przebieg spotkania frater Tomek. – Pomimo jesienno-zimowej aury na meczu byli obecni nawet kibice, w tym nasz superior – o. Sebastian i brat Zygmunt, ale tylko pierwszą połowę… Dziękujemy wszystkim za obecność, a gospodarzom za zaproszenie – kontynuuje reprezentant oblackiego seminarium.

Klerycką drużynę wspomógł grą ojciec duchowny seminarium – o. Dawid Grabowski OMI.