Gratulujemy zwycięzcom! Sukcesem teologów zakończył się mecz “Teologia” (kursy III, IV, V i VI) vs “Filozofia” (kursy I i II) rozegrany wczoraj na murawie seminaryjnego stadionu LITURGianum Arena.

„To zwycięstwo zwiększyło naszą pewność siebie” – komentują teologowie.

W pomeczowych komentarzach kibiców można było usłyszeć jednak słowa pochwały w kierunku obu drużyn.

„Mecz był wyrównany. Zawodnicy naprawdę dali z siebie wszystko. Myślę, że drużyna filozofii ma nad czym pracować, ale widzę w niej potencjał” – powiedział nam jeden z rozemocjonowanych kibiców przy wyjściu z obiektu sportowego.

I rzeczywiście – o wyrównanych szansach świadczy chociażby fakt, że zwycięzca został wyłoniony dopiero w rzutach karnych. Podczas meczu punkty dla drużyny “Teologii” zdobyli fratres Damian Majcherczak (2 gole) oraz Oskar Sosna (1 gol). Dla drużyny przeciwnej, byli to Douglas Tsowa Meli Belly (Kamerun), Jarosław Halemba (Górny Śląsk) oraz Eugeniusz Kanietsky (Białoruś) – każdy po jednym golu. Według danych przekazanych nam przez Światową Organizację Kleryckiej Piłki Nożnej wszyscy zawodnicy byli współbraćmi. Ostateczny wynik meczu wyniósł 5:4.

„Nigdy nie widziałem takiego dobrego meczu” – stwierdził w wywiadzie dla Mozaiki Obrzańskiej lokalny specjalista w dziedzinie piłki nożnej.

Oczywiście gratulujemy młodszym współbraciom dobrego humoru i kondycji sportowej. Życzymy również samych wygranych podczas sesji, zarówno filozoficznej jak i teologicznej…

(WSD OMI)